پازل از کجا شروع شد؟

پازل (Jigsaw Puzzle) برای اولین بار در سال 1760 توسط یک قلمزن و نقشه کش انگلیسی در شهر لندن با استفاده از ارهمویی ساخته شد. اولین پازلها از طریق قرارگیری نقشه های جغرافیایی بر روی ورقههای چوبی سخت و برش مرزها توسط اره های مویی یا همان (Jigsaw) تولید می شد که برای آموزش علم جغرافیا به خانواده های سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت.

پازل از کجا شروع شد؟

پازل از کجا شروع شد؟

 

از اواخر قرن 18 کارخانه های تولید اسباب بازی و وسایل سرگرمی به این فکر افتادند تا به جای پازل های چوبی که از ابتدا تولید می شد، پازل هایی را با جنس مقوای فشرده تولید کنند. در ابتدا پازل ها مخصوصاً برای کودکان تولید می شد اما به مرور زمان ساخت پازل بزرگسال از جنس مقوای فشرده در دستور کار کارخانه های تولیدی قرار گرفت تا این تفریح نسبتاً کم هزینه در اختیار بزرگسالان قرار بگیرد.

با توجه به تنوع پازل های تولید شده از لحاظ تعداد قطعات از 4 تا 42000 تکه امروزه این وسیله سرگرمی می تواند در اختیار افراد از سنین 1 تا 99 سال قرار بگیرد و به هیچ عنوان محدودیت سنی ندارد. امروزه پازل های بزرگسال از بهترین برندهای اروپایی وارد کشور شده و در فروشگاه های اینترنتی و غیر اینترنتی در دسترس عموم قرار گرفته است.

۲ دیدگاه برای “پازل از کجا شروع شد؟

    • مدیر سایت گفته:

      خواهش میکنم.سؤالی داشتین میتونین با شماره ۰۹۳۵۷۴۸۹۳۰۲ تماس بگیرید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.